התאמת צבעים בבגדים

התאמת בגדים – צבעים ושילובים מנצחים

שילובי בגדים לנשים - אחד האתגרים המתסכלים מולם נשים ניצבות מדי יום – בדרך כלל בתנאים של קוצר זמן, לפני תחילתו של עוד יום עתיר משימות.
כשעוצרים לרגע לחשוב על זה, בין שלל המשימות המורכבות והבעיות המזדמנות בחיי השגרה שהאישה הממוצעת נדרשת לעמוד בהן, מצחיק שדווקא הרכבת מערכת לבוש הולמת מצליחה לתפוס מקום כה גבוה ברשימה.
רבות וטובות, אשר השקיעו את מיטב כספן בתכולתו של ארון הבגדים שלהן, מוצאות את עצמן מבזבזות זמן יקר ערך על מציאת מערכת לבוש שמחמיאה ללובשת, נראית טוב ומתאימה למצב או לאירוע לשמם היא נלבשת.
בהחלט הגיע הזמן להפוך את המשימה הזו לפשוטה וקלה יותר ואולי אפילו - לנעימה ומתגמלת.

התאמת צבעים – בגדים בגוונים שיתאימו אחד לשני, ולך

התאמת צבעים בבגדים לנשים יכולה להיות ידידותית ומהנה. בהרכבת "לוק" יש להתאים בגדים - הן ללובשת אותם, והן זה לזה. קל לעשות זאת בעזרת שימוש בכמה קווים מנחים:
 • עיקר המלתחה צריך להיות מושתת על בגדים בצבעים ניטרליים. הכוונה היא לצבעים שאינם נוטים להתנגש או לצרום לעין ליד צבעים אחרים.
  התאמת צבעים בבגדים בגוני אפור, לבן, כחול כהה, חום בהיר, שחור, ואפילו פריטים בצבע ניטרלי ש"מלוכלך" מעט עם תת גוון נוסף, דוגמת אפור-כחלחל או ירקרק היא פשוטה וקלה, משום שכולם נראים טוב עם כולם.
  מבין הגוונים הניטרליים, חשוב לבחור באלה שמחמיאים ללובשת. יש נשים שנראות נהדר בשחור, אך פחות טוב באפור ואותה אישה יכולה להיראות חיוורת בלבן נקי ובוהק, אך זוהרת ומוארת בחולצה בגוון אופווייט.
 • יש שאוהבות את המראה הנקי, המינימליסטי והניטרלי ויסתפקו במלתחה מהסעיף הקודם. עם זאת, יש גם פתרונות המאפשרים שילוב צבעים בבגדים לנשים חובבות צבע.
  גם במקרה זה, בסיס המלתחה יהיה ניטרלי אך כאן, ניתן להוסיף כמה פריטי לבוש צבעוניים או בעלי הדפסים, ולשלב אותם עם פריט ניטרלי כזה או אחר. כדי לא לגלוש למלתחה מפוזרת מדי ולחזור שוב אל נקודת ההתחלה, מומלץ לשמור על כמות לא גדולה מדי של פריטים יוצאי דופן. באופן זה, ניתן גם לספק את הצורך בלבישת טרנדים אופנתיים חולפים מבלי להכביד יותר מדי על הכיס.
 • צבעים משלימים בבגדים
  הם אפשרות נוספת לגיוון המלתחה והכנסת מעט פלפל ותעוזה, תוך שמירה על פשטות. כאן אפשר ללכת על צבעים שהם "קרובי משפחה", ממשפחת הקרים או החמים, דוגמת כחולים, סגולים וירוקים או לחילופין, אדומים, צהובים וכתומים. אפשרות שנייה היא, לבחור בצבעים מנוגדים ממשפחות הפוכות על גלגל הצבעים, כמו כחול וצהוב, או ירוק וורוד.
ניתן לעדן את המראה על-ידי שימוש בגוונים שקטים יותר ובתתי-גוונים של הצבע הבסיסי או, להכניס את כתם הצבע הרצוי בנעליים במקום בבגדים. התאמת צבעים בבגדים ונעליים יכולה להיות קלה יותר מאשר התאמתם בין מכנסיים וחולצה למשל, עבור מי שחושקת בצבע אך חוששת ממראה מוגזם או בולט מדי.
ג'ינס קלאסי כחול לדוגמא, יקבל מראה שונה מאד אם ישודך לסניקרס לבנות או להבדיל, לנעלי סירה אדומות גבוהות עקב.

טיפ קטן אחרון שכדאי לאמץ בבחירת בגדים ואולי בכלל – כגישה, הוא להתייחס להתאמת ושילוב בגדים כאל משחק ופשוט - ליהנות מהדרך.
לצפייה בקולקציית הביגוד שלנו לחצו כאן
x

#{title}

#{text}

#{price}