התאמת בגדים למבנה הגוף

איך להתאים בגדים למבנה גוף

להתאים בגדים לכדי שילוב מוצלח היא משימה שגורמת לנשים רבות תסכול לא קטן וכפועל יוצא מכך, "איך מתאימים בגדים" הוא נושא שכבש דפי מגזינים רבים מספור ויש לו נוכחות אינטרנטית מכובדת.
אז נכון שיש מה ללמוד ומדובר בנושא רחב שמתייחס לצבע, לבד, לאיכות הבגד, להתאמתו לצבע העור או העיניים ועוד כהנה וכהנה. אך היופי שבדבר הוא, שאכן ניתן ללמוד אותו והסוד הוא, לפרק את המשימה המאיימת הזו לחלקים קטנים, אשר לכל אחד מהם כמה כללי אצבע פשוטים ביסודם, שהבנתם מפשטת מאד את כל העסק.
אחד החלקים הללו, המהווה אבן יסוד כשמבקשים ללמוד איך לדעת להתאים בגדים הוא: התאמת לבוש למבנה גוף.
חשוב להבין, כי התאמת בגדים למבנה הגוף היא השלב הראשון ביצירת הופעה מחמיאה המיטיבה עם הלובשת. אחריה, יהיה מקום להתעמק ולהתקדם לדברים אחרים כגון התאמת צבעים או בחירת פריטים בסגנונות שונים.

התאמת בגדים למבנה גוף – כללי הזהב

ניתן לסווג את מבני הגוף ל-5 סוגים עיקריים כאשר, כללי הזהב מספקים הכוונה איך להתאים בגדים לשם הדגשת החלק אותו מעוניינים להבליט, תוך טשטוש החלקים שמעוניינים לעדן.
 • מבנה שעון החול
  במבנה זה, החלק העליון של הגוף (בית החזה) והחלק התחתון שלו (אגן הירכיים והישבן) דומים מאד או שווים ברוחבם כאשר, המותן צרה יחסית אליהם ויוצרת כעין צוואר בקבוק המפריד ביניהם.
  כלל הזהב כאן, הוא הדגשת המותן הצרה. עושים זאת על ידי לבישת בגדים מחויטים הקרובים או אף הדוקים באיזור המותן, שילובי בגדים (למשל, חולצה ומכנסיים או חצאית), שקו המפגש ביניהם הוא על המותן, או, על-ידי שימוש באביזרים כגון חגורה, או צעיף הנקשרים על המותן.
  מומלץ להימנע מבגדים גדולים ורחבים כגון חולצות ושמלות בגזרת אוברסייז.

 • מבנה מלבני
  מבחינת פרופורציות, מזכיר את מבנה שעון החול שבו החלק העליון והתחתון של הגוף מאוזנים ודומיננטיים במידה שווה, אך שלא כמו במבנה שעון החול, אין קו מותן ברור וצר המפריד ביניהם.
  כאן, כדאי לייצר קו מותן ברור יותר בעזרת שימוש בחגורות ובגדים הנקשרים על המותן, או בעלי גזרה מחויטת וצרה יותר באיזור המותן. גם שרשרת ארוכה היורדת אל מתחת למחשוף עד מעל לטבור תפנה את תשומת הלב למקום הנכון.
  כדאי להימנע מבגדים גדולים ורחבים ומעודף בד באיזור המותניים.

 • מבנה תפוח
  בטן וחזה בולטים וגדולים, ללא קו מותן ברור, לרוב, בשילוב עם רגליים רזות.
  למבנה גוף כזה יתאימו בגדים מבדים נשפכים ונופלים, שאינם נצמדים ומאפשרים מרווח בין הבגד לגוף, ובגדים אשר אינם מסתיימים (חולצות וגופיות) או מתחילים (מכנסיים וחצאיות) במרכז הבטן, כי אם, מעליה או מתחתיה.
  למשל, שמלות וטוניקות.
  ניתן להשתמש גם באביזרים כמו שרשראות או עגילים שימשכו את המבט אל הפנים או אל המחשוף וגם במאפיינים שונים בבגד שקולעים לאותה מטרה, כמו למשל, חולצת מעטפה עם מחשוף בצורת וי.
  מומלץ להימנע מהכנסת החולצה לתוך המכנסיים ומחולצות עתירות קישוטים או תוספות באיזור החזה והבטן.

 • מבנה אגס
  בו החלק הבולט הוא החלק התחתון של הגוף (ישבן וירכיים) והוא רחב יותר יחסית לחלק העליון. לרוב, מאופיין בקו מותן צר.
  המטרה כאן היא משיכת תשומת הלב אל החלק העליון של בית החזה והכתפיים. ניתן לעשות זאת באמצעות בגדים בעלי נפח ותוספות בד באיזור זה (למשל, שרוולים תפוחים), ענידת שרשרת בעלת נוכחות, או חולצות המסתיימות לכל היותר בקו המותן.
  שמלות מחמיאות לגוף אגס יהיו בגזרת A וכדאי להימנע משמלות הנצמדות לאיזור הישבן והירכיים.

 • משולש הפוך
בית חזה וכתפיים רחבים ובולטים ביחס לחלק התחתון שהוא צר יותר (ישבן וירכיים).
כאן השאיפה היא להסיט את תשומת הלב לכיוון החלק התחתון של הגוף, זאת על-ידי שימוש בבגדים בעלי נפח מהאגן ומטה, או למשל, צבעים בולטים והדפסים במכנסיים או חצאיות. לצד זאת, כדאי להימנע ממחשופים סגורים מדי, עודף בד וקישוטים בשרוולים ועל החזה ולהעדיף מחשופים אנכיים, המעדנים את הרוחב, דוגמת מחשוף וי.

בסופו של דבר, הכי חשוב לא לשכוח, שלכל מבנה גוף הייחודיות והיופי שלו ואין דבר מחמיא יותר מאהבה עצמית, ונינוחות אמיתית שמגיעה מבפנים.
לצפייה בקולקציית הביגוד שלנו לחצו כאן
x

#{title}

#{text}

#{price}