אנחנו "לא מושלמות"

שירי קליין גל- דיאטנית קלינית מומחית בגישה קוגניטיבית התנהגותית לטיפול באכילה רגשית

ספרי קצת העל העסק שלך
אני דיאטנית קלינית בעלת ניסיון של למעלה מ-20 שנה, בעלת הסמכה נוספת בטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT).
בקליניקה שלי "אכילה רגועה" ברחובות, אני מטפלת באכילה רגשית וקשיי משקל ודימוי גוף בנשים ובני נוער המתמודדים עם בעיות משקל והשמנה.
למעשה אני מסייעת להם להשתחרר מדפוסי אכילה נוקשים המאופיינים הרבה פעמים בתפיסת "הכל/ לא כלום", "כן/ לא דיאטה" המובילים לאיבודי שליטה ולאכילה רגשית/ דחפית. ההסתכלות שלי על בעיות משקל היא כעל בעיה מורכבת שיש לה היבטים גנטיים, רגשיים, חברתיים- סביבתיים, תזונתיים ועוד ולכן הטיפול שלי גם הוא הוליסטי ומתבסס על -3 רבדים: תזונתיים- התנהגותיים/ רגשיים וקוגניטיביים, כלומר כאלו הקשורים באמונות ותפיסות.
איזה תובנה את יכולה לתת ללקוחה של אסף פלג מתוך העיסוק שלך?
שליטה על משקל גוף "אידאלי" (וגם לא אידאלי) הינה דבר מורכב ובלתי ניתנת להשגה לאורך זמן בהינתן גנטיקה מסוימת.
לכן, קבלו את עצמכן מצד אחד ואל תחכו למשקל האידיאלי כדי להתלבש יפה ולהרגיש טוב עם עצמכן. מצד שני, עבדו על שינוי של מה שכן אפשר לשנות כמו: התמודדות עם דפוסי אכילה המשמרים את בעיית המשקל שלכן. למשלאיבודי השליטה מול מתוקים, הרכב ארוחות לא מאוזן, פניה למזון כאל מענה רגשי וכו'. אבל לא באמצעות "עוד דיאטה/ תוכנית חדשנית" אלא בטיפול תהליכי המתייחס הן להיבט התזונתי והן להיבט הרגשי.

image alt
image alt
מהן החוזקות האישיות שלי?
החוזקות שלי שהם גם הערכים אליהם מתחברת הן:
ידע ומקצועיות – למרות הניסיון הרב והמגוון במרפאות ובקליניקה, אני לא מפסיקה ללמוד ולהעמיק את הידע שלי בפרט בתחום הטיפול שהשילוב שלו עם הידע מעולם התזונה הוא הנכון ביותר בעיניי.
אמינות – לעולם לא אמכור לאנשים משהו שאינני מאמינה בו, גם אם אצטרך לשלם על כך מחיר. למשל, אני לא מאמינה ב"דיאטות" ותוכניות המגבילות סוגי מזון ספציפיים או להיפך, מכוונות "רק לרכיבי מזון מסוימים", זה לא עובד לאורך זמן ולתפיסתי גם מהווה חלק מבעיית ההשמנה החוזרת בעקבות איבודי שליטה עם סיום התוכנית.
רגישות- אני אדם מאוד רגיש בעצמי ומכירה היטב את ההתמודדות עם המשקל והעיסוק בגוף מניסיון אישי. ולכן, קל לי להתחבר ולחוש אמפטיה כלפיי מטופליי.
בגובה העיניים- למרות הניסיון המקצועי, חשוב לי מאוד שהמטופל ירגיש שאנחנו "צוות" שחוקר, לומד ומגלהכיצד להתמודד עם הבעיה ביחד. ולכן, אני תמיד מדברת עם מטופליי בגובה העיניים.
מסירות ואכפתיות - אני מעניקה למטופליי תחושה ש"אני כאן בשבילם" בדרך, בקשיים, בהצלחות, בעליות והירידות הרגשיות תוך דבקות במטרה שלשמה הם מגיעים אליי- להרגיש טוב יותר עם עצמם ועם הגוף שלהם ולווסת את התנהגויות האכילה שלהן/ם.
הערך CHOOSE YOURSELF
משמעות הערך choose yourself  בעיניי הוא שלמרות שאנחנו "לא מושלמות" בגוף, במראה, במאפיינים האישיותיים שלנו, יש לנו את אפשרות הבחירה לקבל את עצמינו  עם יותר סלחנות וחמלה ולהבין שאנחנו אנושיים ושהגוף שלנו אינו תוכנת מחשב שניתן לתיכנות. ועם התובנה הזו בשילוב קורטוב של אומץ, להתחיל לחיות, להתלבש, להעז ולעשות את הדברים כפי שהיינו רוצים שהם יהיו לעצמנו.
 
החיבור שלי לאסף פלג.
בשנים האחרונות מצאתי את עצמי קונה בעיקר אצל אסף פלג. אני תמיד מוצאת את עצמי שם גם בתקופות שהמשקל קצת עולה.
אני מאוד אוהבת אסתטיקה (בכל תחום) ועם זאת חשובה לי גם הייחודיות
וה- "touch" האישי. אצל אסף אני מצליחה למצוא את השילוב בין השניים.
 
בנוסף, כדיאטנית שמטפלת בבעיות משקל ודימוי גוף, אני אוהבת את זה שהוא פונה לקשת רחבה של נשים בטווחי משקל שונים ובמגוון סגנונות.ניתן למצוא אצלו גם קווים נקיים וגם צבעוניות וחיות. והאמת, שזה אפילו מתקשר לי לטיפול הרגשי – תזונתי, כיוון שגם בטיפול רגשי אנחנו נעים על קו רצף שבין מצב רוח סולידי ורגוע לקצוות שהם יותר עליזים ונועזים.


שלכן בברכה
שירי קליין
לפנייה אישית - 0548010016
 צילום: אריאל קצרי
x

#{title}

#{text}

#{price}